Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

Czcionka:

13.11.2019 r.

"Spotkanie z historią" KOŁA CZYTELNICZEGO  6 latków z Punktu Przedszkolnego "PLASTUŚ"w Parzęczewie.

30-10-2019 r.

Trzecie spotkanie w Bibliotece KOŁA CZYTELNICZEGO  6-latków z Punktu Przedszkolnego "PLASTUŚ"w Parzęczewie. Tematem spotkania były zwierzęta, które zapadają w sen zimowy.

 

25-10-2019 r.

Spotkanie autorskie z Dawidem Wymysłowskim w Filii w Chociszewie

 

Święta tuż, tuż ! 23-10-2019 r.

Drugie spotkanie KOŁA CZYTELNICZEGO 6-latków z Punktu Przedszkolnego "PLASTUŚ"w Parzęczewie. Poświęcone Uroczystościom Wszystkich Świętych-Dzień Zaduszny. Dzieci poznały tradycję kultywowaną podczas świąt, na podstawie iluistracji obejrzały cmentarz Powązkowski, Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie, okoliczne cmentarze na których są pochowani nieznani żołnierze oraz wysłuchały wierszy, a także własnoręcznie wykonały chryzantemy, kwiaty charakterystyczne Świąt. 

16 października 2019 r. w Bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie KOŁA CZYTELNICZEGO 6-latków z Punktu Przedszkolnego "PLASTUŚ" w Parzęczewie. Tematem przewodnim była "Jesień", której towarzyszyła wystawka książek z literatury pięknej i popularno-naukowej zaadresowanej dla tej grupy wiekowej. Zapoznawały się dzieci z Biblioteką, lokalem, zbiorami bibliotecznymi oraz zasadami korzystania z nich. Oglądaliśmy książki, czytaliśmy wiersze i opowiadania poświęcone jesieni. Rozmawialiśmy o charakterystycznych oznakach pór roku, a w szczególności o jesieni. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały prace plastyczne, z których przygotowały wystawkę pt. "Skarby jesieni".

więcej informacji na stronie Facebook  @gbp.parzeczew

31.05.2019 r. GBP w Parzęczewie odwiedzili uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Chociszewie wraz z Panią Anną Jankiewicz.

Jak, co roku odbywa się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Parzęczewie uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima w Parzęczewie do grona czytelników Biblioteki. Dnia 21 maja 2019 r. odbyła się Uroczystość, na którą uczniowie klasy III A pod opieką p. Haliny Boguckiej przygotowali przedstawienie dotyczące poszanowania książek. Wszyscy uczniowie zostali pasowani na czytelników biblioteki otrzymując na pamiątkę zakładki do książek, klasy zaś kalendarze od zaprzyjaźnionych Wydawnictw. Podczas spotkania gościliśmy p. Agnieszkę Graczyk dyrektora szkoły i Rodziców.

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "Ale Jaja"

w grupie wiekowej 7 lat

1 miejsce Jakub Kałucki

2 miejsce Amelka Ciesielska

3 miejsce Stefan Frajnd

w grupie wiekowej 9 lat

1 miejsce Kaja Zawadzka

2 miejsce Gabriela Godlewska

w grupie wiekowej 10 lat

1 miejsce Jan Kałucki

2 miesjce Konrad malanowski

w grupie 12 lat

1 miejsce Ewelina Szymańska

Plebiscyt publiczności

praca nr 7 - liczba oddanych głosów 41

praca nr 1 .........................................30

                 praca nr 2 .........................................................8    

praca nr 6 .............................................6

praca nr 4 .............................................5

praca nr 3 i 8 ................................1         

Gratulujemy !

14 maja 2019 r. odbyło się spotkanie z absolwentem naszych szkół, poetą Dawidem Wymysłowskim, który tego roku wydał pierwszy tomik poezji "Rozmowa z samym sobą" przy wsparciu Fundacji KAMENA Łódź, którego Przedstawiciela gościliśmy w Bibliotece. Jesteśmy bardzo dumni, że Dawid ma pasję, talent i może być wzorem dla innych. W spotkaniu oprócz czytelników dorosłych Biblioteki uczestniczyły Panie Dyrektorki Szkół, dawni nauczyciele oraz młodsi koledzy i koleżanki z klas 8 Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima w Parzęczewie oraz klasa 3 - ostatnia z dawnego Gimnazjum w Parzęczewie.

 

**********************************************************************

Dnia 29 listopada 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Parzęczewie odbył się się konkurs recytatorski zaadresowany do klas I-IV Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima w Parzęczewie.

Organizatorzy : Szkoła Podstawowa im. J. Tuwima w Parzęczewie, Gminna Biblioteka Publiczna w Parzęczewie.

Komisja w składzie :

Przewodnicząca - Anna Dudka, Członkowie : Aleksandra Kisser, Halina Kubusińska

Członkowie Honorowi :

Agnieszka Graczyk - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima w Parzęczewie;

Ryszard Nowakowski - Wójt Gminy Parzęczew

Komisja oceniała uczestników w czterech kategoriach wiekowych : klasy I; klasy II; klasy III; klasy IV, z których każdy prezentował jeden wiersz dowolnego polskiego poety.

W wyniku obrad Komisja postanowiła przyznać w czterech kategoriach następujące miejsca i wyróżniania na poziomach :

klasy I

I - Julia Grabarczyk

II - Aleksander Piotrowski

III- Zuzanna Krysztofiak

Wyróżnienie - Jakub Kałucki

klasa II

I - Franciszek Lewandowski

II - Aleksandra Kuczera

III - Kamila Kacprzak

Klasa III

I - Maria Osowska

II - Hanna Maślińska; Oliwia Wrzesińska

Klasa IV

I - Bartosz Gabryelczyk; Wiktoria Pietras

II - Klaudia Kędzia; Honorata Ciołkowska

III- Witold Pietrusiak; Oliwia Janicka;

Podziękowania składamy Komitetowi Rodzicielskiemu przy Szkole Podstawowej im. J. Tuwima w Parzęczewie za przekazanie środków finansowych na zakup pamiątkowych książek dla wszystkich uczestników konkursu oraz innych nagród rzeczowych w postaci artykułów szkolnych. 

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu, rodzicom oraz nauczycielom za motywowanie uczniów do uzyskiwania osobistych sukcesów i rozbudzania wrażliwości na piękno poezji.

 

26 i 27 listopada 2018 r. "Miś łączy pokolenia"

Organizatorzy: GBP w Parzęczewie i Filia w Chociszewie. Punkt Przedszkolny "PLASTUŚ" w Parzęczewie i Chociszewie

W ramach projektu "Seniorzy i Dzieci-uczymy się od siebie" realizowanego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego

Dnia 9 października b.r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Parzęczewie odbyła się projekcja i spotkanie z Panem maciejem Klimą, współtwórcą fabularyzowanego filmu dokumentalnego, "Niezłomni spod Auschwitz". Oferta realizowana przez Stowarzyszenie Austwitz Memento ze wsparciem finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego miało za zadanie promować czytelnictwo w Polsce oraz przybliżyć ludziom historię najnowszą. Partnerem głównym projektu jest Instytut Książki. Na spotkanie przybyli oprócz młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima w Parzęczewie pod opieką nauczycielki historii Jolanty Paszkowskiej także dorośli czytelnicy Biblioteki. Była również okazja na zakup książek o zapomnianych Bohaterach Armii Krajowej.

       

Dziękujemy Stowarzyszeniu Auschwitz Memento

za zakwalifikowanie GBP w Parzęczewie i włączenie do grona Parnerów Projektu.

         

Projekt realizowany do 31 grudnia 2018 r.

26 kwietnia 2018 roku w godzinach od 8,15 do godz. 12,45 odbędą się warsztaty prowadzone przez Dorotę Mularczyk, autorkę książek fantastyczno-przygodowych dla dzieci.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Facebook